Nieuws

Belastingkrediet voor portkosten

Belastingkrediet voor portkosten

Belastingkrediet voor portkosten

01 juli 2024

De fiscus heeft een nieuwe circulaire gepubliceerd over het belastingkrediet voor uitgevers – een regeling die geldt voor vzw’s en stichtingen die onder de rechtspersonenbelasting vallen en hun campagnes versturen als periodiek drukwerk.

Daardoor stijgen de portkosten aanzienlijk. Tot 2026 is er wel een overgangsregeling in de vorm van een belastingkrediet.

DSC heeft onderhandeld over een zo voordelig mogelijk tarief voor je organisatie. We hebben gekozen voor een gezamenlijke prijsstrategie, wat betekent dat onze tarieven gebaseerd zijn op het totaal aantal zendingen van al onze partnerorganisaties. Hierdoor kunnen we je vereniging de scherpste tarieven aanbieden.

Om je een duidelijk beeld te geven, vind je hieronder een overzicht van de nieuwe tarieven.

Voor Large Zendingen:

Gewicht Standaardtarief bpost Tarief DSC Verschil
Tot 80 gr 0,525 € 0,475 € 0,05 €
81 – 375 gr. 0,544 € 0,492 € 0,052 €

Voor Large+ Zendingen:

Dit zijn zendingen die niet automatisch kunnen verwerkt worden door de postsorteermachines (bijv. zendingen met een pen).

Gewicht Standaardtarief bpost Tarief DSC Verschil
Tot 80 gr 0,585 € 0,529 € 0,056 €
81 – 375 gr. 0,604 € 0,547 € 0,057 €
376 – 2000 gr. 0,623 € 0,564 € 0,059 €

Naast de tariefwijzigingen zijn er nog enkele andere belangrijke aandachtspunten:

  • Gewicht: Het maximumgewicht van de eerste schijf stijgt van 75 naar 80 gram.
  • Uitreikingstermijn: De standaard uitreikingstermijn voor tijdschriften wordt “Dag + 3” (maximaal). Dit betekent dat als je je tijdschrift op maandag bij bpost afgeeft, het op dinsdag, woensdag of donderdag wordt bezorgd.
  • Supplementen: Tot 30 juni 2024 mogen maximaal 2 papieren elementen gratis toegevoegd worden aan de zending. Vanaf 1 juli 2024 vallen de supplementen voor alle bijvoegsels weg. De prijs van je zending wordt nu enkel bepaald door het eindgewicht en de al of niet mechanische verwerkbaarheid. De verschillende gewichtsklassen en tarieven zie je in de tabellen hierboven.
  • Bijkomende korting: Vanaf 5.000 stuks kan, mits sortering van de poststukken, op Ronde en Sequentie v3, een extra korting van 3,7% verkregen worden.
  • Mail-id code: Bij elk adres van de bestemmeling moet een barcode gedrukt worden die via het online platform van bpost gegenereerd wordt.

De Belgische overheid én DSC staan je vereniging bij via de volgende steunmaatregelen:

  • Ondersteuning door de overheid: De Belgische overheid komt tussen in de meerkosten van de portkosten die in 2024 (2de semester), 2025 en 2026 worden betaald. Dit gebeurt op basis van het tarief dat in 2023 van toepassing was. De meerkost wordt in de vorm van een belastingkrediet gecompenseerd.
  • Belastingkrediet: Om de terugbetaling te kunnen aanvragen, moet je vereniging na afloop van een boekjaar een belastingaangifte indienen. De FOD Financiën zal deze aangiftes jaarlijks vanaf 1 oktober verwerken. Bij eventuele controles zullen alle noodzakelijke bewijskrachtige stukken moeten voorgelegd worden.
    Door deze tussenkomst van de overheid blijven de portkosten tot eind 2026 op het niveau van de posttarieven van 2023!
  • Tarief ook van toepassing voor andere mailings van tijdschriften van je vereniging: Je vereniging mag gebruik maken van dit voordelig posttarief van DSC voor haar andere tijdschriftcampagnes.

Vragen?

Heb je vragen over deze regeling? Aarzel niet om contact met ons op te nemen. We helpen je graag verder.